Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
31. juuli 2014

Öördi

Öördi raba idaservas asuva Öördi järveni saab metsaonni juurest mõnusalt jalutada mööda õpperada, mille pikkus on veidi üle kilomeetri.

Metsast raba serva jõudes viib edasi laudtee kuni järveni, mis on ainukene rabajärv Soomaa rahvuspargi sooderikkal maal. Öördi järv ongi jäänukjärv, mis on alles jäänud suure veekogu soostumise tagajärjel. Rabajärve kaldal asuvad kaks platvormi, kus on võimalik nautida järve või ehk püüda kala. Soojärvedele omane happeline vesi pole küll sobiv eluks enamikele kalaliikidele, kuid Öördi järves võivad siiski õnge otsa jääda ahvenad, haugid ja särjed.

Öördi raba on kuulus oma jõhvikarikkuse poolest. Minu meelest on raba kõige kenam ja üllatavam varajastel hommikutundidel, olgu siis jõhvikaid korjates, kala püüdes või niisama.

Ahven

Haug


Särg

Öördi raba

Öördi järv

Öördi metsaonn

Lisa kommentaar

Email again: