RMK Kõrvemaa Triatlon ootab osalema rohkelt harrastajaid 18.07

Sel laupäeval, 19. juulil toimuvale RMK Kõrvemaa Triatlonile on tulemas üle 500 harrastaja.

Võidumõtetega tulevad osalema RMK Kõrvemaa Triatloni kahekordne võitja Priit Ailt, Eesti triatloniparemikku kuuluv Urmas Utar ja Kõrvemaa Nelikürituse mitmekordne võitja Allar Soo. Naistest on peafavoriidid möödunud aasta RMK Kõrvemaa Triatloni võitja Helin Pungas ja teisena finišeerunud Rahel Kallas. Neile pakuvad konkurentsi õed Kairi ja Sandra Schmidt, mitmekordne RMK Kõrvemaa Nelikürituse võitja Signe Parm ning mitmed teised. Harrastajatel tasub tulla kogu perega, sest kavas on ka lasteduatlon ning mitmekülgset tegevust jätkub suviselt kaunil Kõrvemaal kõigile.

Aegviidu lähedal Soodla veehoidlas ja Kõrvemaa maastikul toimuv rahvaspordiüritus toimub esmakordselt kahes osas. Esimene osa, kus stardivad, naised, noored ja seeniorid, algab homme kell 10.00. Sportlik päev jätkub kell 12.00 Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses lasteduatloniga. Kell 13.30 antakse Soodla veehoidla juures start meeste põhiklassile ning M40 vanuseklassile.

RMK Kõrvemaa Triatlon tuleb läbida ca 350 meetrit ujudes, 22 km maastikurattal ja 4 km joostes. Saku joogipunktides pakutakse osalejaile vett ja spordijooki, vajadusel on valmis meditsiiniteenistus ja ujumistrassi turvab vetelpääste. Võistluskeskuses on kogu päeva võimalik tutvuda partnerite väljapanekuga. Sportlandi telgist on sel päeval võimalik soodsalt osta triatlonivarustust ja teisi sporditooteid.

Ilmaprognoos lubab sooja ilma, mistõttu soovitavad korraldajad osalejail valida mõistlik riietus ja jõukohane tempo. Veetemperatuur Soodla veehoidlas on 23 kraadi. Enamikule osalejaist on tegu eelkõige mõnusa rahvaspordiüritusega, seepärast tuleks järgida põhimõtet – tähtis pole võit, vaid osavõtt.

RMK Kõrvemaa Triatlonile saab registreeruda täna kella 17.00-ni internetiaadressil www.jooks.ee või kohapeal võistluspäeva hommikul Soodla veehoidla juures sekretariaadis.
Triatlon on kolmas osavõistlus RMK Kõrvemaa Neliküritusest, mis koosneb neljast rahvaspordiüritusest: suusamaraton (toimus 25. jaanuaril), kevadjooks (27. aprillil), rahvatriatlon 19. juulil ja rattamaraton 27. septembril.