RMK kutsub suurele perepäevale Ida-Virumaal 08.08

Laupäeval, 16. augustil korraldab RMK Toila Oru pargis suure perepäeva “Mets läks moodi”, kus jagub ohtralt looduslähedast tegevust nii kunsti- kui matkahuvilistele peredele. Kunstiakadeemia tudengite omanäolise moekollektsiooni ainuesitluse ja eksklusiivse Vanemuise teatri balletietendusega lõppevale perepäevale viivad tasuta bussid suurematest Eesti linnadest.

Päev algab matkadega Toila Oru ja selle ümbruse imetlusväärses looduses. Pikem, 3,5-kilomeetrine matk tutvustab UNESCO kultuuri- ja looduspärandi registrisse kantud Balti klinti, kust avanevad 41 meetri kõrguse Päite panga maapõuekihtide paljandid ning loodus- ja kultuurimälestised. Veidi lühem, pooleteisetunnine jalutuskäik tehakse Toila-Oru pargis, mis on kuulsaks saanud Konstantin Pätsi suveresidentsina ja on üks maastikuliselt huvitavamaid ja liigirikkamaid parke Eestis. Lisaks retkejuhtidega matkadele on pargis perepäeva puhul tähistatud veel üks matkarada, mida kõik soovijad saavad omal käel läbida.

Lossiplatsil õpetatakse meisterdama ehteid ja muid esemeid munakarpidest, papist, krepp-paberist ja vanadest t-särkidest. Huvilised on oodatud üle 30-aastase staažiga kunstniku Tiina Tarve juhendatavasse maalimise õpituppa, kus pastellkriitidega on võimalik omandada võtteid maastikupildi tegemiseks. Autoritega kokkuleppel valmib kõigist piltidest kohapeal näitus, pärast saavad valmistajad pildid endale koju kaasa. Perepäevalised saavad lisaks maitsta metsaandidest valmistatud suupisteid ja hääletada oma lemmiku poolt. Oma ala meistrid annavad õpitubades edasi taimse ja lihatoidu valmistamise tarkusi. Tehnikasõbrad saavad tutvust teha ka metsalangetusmasinaga.

Õhtusel välilaval toimub Eesti Kunstiakadeemia tudengite puidust ja paberist loodud moekollektsiooni ainuesitlus. Metsateemaliste kleitide disainerid on Kati Stimmer, Anna Babošina, Birgita Silberg, Anni Kivisto, Teele Koel, Pilvi Tammoja, Mariliis Niine, Karl Keskla, Kadri Veisner ja Janar Juhkov ning stilistid Janar Juhkov ja Kadri Veisner.

Mitmekülgne perepäev lõpeb balletietendusega, kus esitatakse katkeid oktoobris esietenduvast balletist "GO – mäng kahele" Lepo Sumera muusikale, milles teeb kaasa Vanemuise teatri balletitrupp. Etenduse lavastaja on Teet Kask ja Toilas saadab tantsijaid Vanemuise orkestri asemel DJ Julm.

RMK perepäevale väljuvad tasuta eribussid Narvast, Jõhvist, Rakverest, Tallinnast, Tartust ja Pärnust, bussis tagab koha eelnev registreerimine. Kogu perepäeva osalemistasu on 5 eurot, koolieelikutele on üritus tasuta.

NB! Kindlustamaks koha bussis, suupisteid ning osavõttu soovitud töötoas ja sobival matkal sobival ajal, tuleb registreeruda aegsasti kodulehel yritused.rmk.ee/perepaev-2014, kust leiab ka perepäeva kohta täpsemat infot.

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK loodushoiuosakonna juhataja
Telefon 513 7035
e-post marge.rammo@rmk.ee

www.loodusegakoos.ee

www.rmk.ee