Viimsis näidatakse tasuta vabaõhukino  02.09

Homme, 3. septembril kell 20.00 näidatakse RMK Viimsi looduskeskuse hoovis Riho Västriku vaatemängulist loodusdokumentaali „Retk Leena lättele“. Vabaõhukino on kõigile tasuta.
Kinoõhtu kestab umbes poolteist tundi ning lugusid filmimeeste seiklustest Siberi avarustes tuleb kohapeale rääkima ka üks filmi loojatest, dokumentaalfilmide režissöör, produtsent ja keskkonnaajakirjanik Riho Västrik. Lisaks näidatakse publikule kaadreid, mis loodusfilmi ei mahtunud.   

RMK Viimsi looduskeskuse juhi Daniel Juhhovi sõnul hakkab vastrenoveeritud looduskeskuses iga kuu toimuma sündmusi, mis tutvustavad ümbruskonna inimestele looduse eri tahke. Vabaõhukino seanss toimub Viimsis esmakordselt, aga huvi korral loodetakse kinoõhtutega jätkata. „Oleme ilmataadiga kolmapäevaks juba kokkulepped teinud, aga kui tõesti vihma lubatakse, paneme telgid püsti ja pakume peavarju,“ kinnitas Juhhov kinoõhtu toimumist mistahes ilmaga. 

Filmist: Leena jõgi, mis voolab risti läbi Venemaa, on tõeline elu allikas kõigile, kes elavad tema kallastel. Keskjooksul on Leena kohati kuni 30 km laiune, enne suubumist Põhja-Jäämerre aga hargneb 150 km läbimõõduga deltaks. Kuid see hiiglane algab nagu iga teine jõgi nirena Baikali aheliku veerult. Esimesed kilomeetrid voolab jõgi läbi inimasustuseta taiga, mida peetakse pruunkaru kuningriigiks. Siia Siberi mändide vahele tegid ekspeditsiooni filmimehed Vassili Sarana ja Riho Västrik, kes varem on Venemaa avarusi ühiselt uurinud dokumentaalfilmides “Middendorffi jälgedes” ja “Muskusveise tagasitulek”. „Retk Leena lättele“ esilinastus aastal 2010 ning kestab 45 minutit. (www.efis.ee)  

RMK Viimsi looduskeskus on üks 14 RMK looduskeskusest. Tallinna ümbruse puhkeala keskuseks olev Viimsi looduskeskus avati 2010. aasta kevadel endises Viimsi metskonna kontoris. Nüüdseks on avatud looduskeskuse õuel asuv renoveeritud mõisaaegne karjalaut, kus asub püsinäitus „Metsas on väge!“, mis ootab igas vanuses inimesi, et katsudes, vaadates, uurides ja nuputades oma metsavägi leida. Lisaks näitusele pakutakse Viimsis loodusprogramme ja temaatilisi õppepäevi nii lastele kui ka täiskasvanutele, samuti tutvustatakse metsapuhkuse võimalusi üle Eesti. RMK Viimsi looduskeskus on avatud iga päev kell 10-18.  

Viimsi looduskeskuse aadress on Rohuneeme tee 29, Haabneeme alevik, Viimsi vald. Kohalesõidu õpetus ja muu info: loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad  

Lisainfo: Daniel Juhhov
RMK Viimsi looduskeskuse juht
Tel: 5340 7513
e-post: daniel.juhhov@rmk.ee
www.loodusegakoos.ee
www.facebook.com/RMKViimsilooduskeskus