Riigimetsast toodi 11 500 jõulukuuske 09.01

Lumise jõuluilma puudumisest hoolimata tõid Eesti inimesed lõppenud pühade ajal riigimetsast 11 500 jõulukuuske, mis on ca 15% enam kui eelmisel aastal.

Kuuski hakatakse riigimetsast tooma juba detsembri alguses, ent kõige populaarsem kuusetoomisaeg on tavaliselt nädalavahetus vahetult enne jõule. Kõige enam osteti tänavu 1-2-meetriseid kuuski, mis maksid 8 eurot. Mobiilimaksega tasuti üle 80% kuusepuude eest.  

Igal aastal viib RMK jõulukuuski kingituseks ka asenduskodudele üle Eesti. Ka sel aastal viisid RMK töötajad asenduskodudesse ligi 100 kuuske. RMK Ida-Virumaa metsaülema Alar Süda sõnul viis RMK sealkandis asenduskodudesse 10 jõulukuuske. „Jõuluaeg on üksteisele tähelepanu osutamise aeg, kuuskede viimine lastekodudele on RMK-s pika traditsiooniga ning ilus kingitus nendele, kes on pere tähelepanust teenimatult ilma jäänud,“ ütles metsaülem.

Kuuse toomine riigimetsast on üles ehitatud usaldusele, ent metsaskäijaid kontrollivad Keskkonnainspektsiooni ja RMK töötajad. Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõuniku Leili Tuule sõnul ei tuvastanud Keskkonnainspektsiooni inspektorid detsembris metsas kontrollkäike tehes rikkumisi, samuti olid müügiplatsidel kuusemüüjatel nõutavad paberid olemas.

Õige kuusekoha leidmine ja selle eest tasumine on tehtud lihtsaks RMK kodulehel oleva kaardi ning RMK mobiilirakenduse abil. Mobiilirakendus näitab, kus asub riigimets, võimaldab tuvastada oma asukoha ja sobiva jõulukuuse eest tasuda.

RMK pakub riigimetsast kuusetoomise võimalust alates aastast 2008. Eelmisel aastal toodi riigimetsast 9800 kuuske. Jõulukuuski tohib raiuda vaid sealt, kus neil ei ole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadest, liinide ja vana metsa alt.  

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks pakub RMK looduses liikumise võimalusi puhke- ja kaitsealadel ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad Sagadi metsakeskus, Elistvere loomapark ning Põlula kalakasvandus.  

Lisainfo:
Mari-Liis Kitter
RMK kommunikatsioonijuht
Tel 514 5954
e-post mari-liis.kitter@rmk.ee