RMK näitab loodust uue mobiilse veebikaameraga 12.07

RMK võttis kasutusele uue, kergesti teisaldatava looduskaamera. Esialgu on see üles seatud Saaremaale, et tutvuda lähemalt kobraste elutegevusega. Seejärel viiakse kaamera Läänemaale Noarootsi, et jälgida kurvitsalisi nende rändeajal. Looduskaamerat saab vaadata RMK loodusblogist www.rmk.ee/loodusblogi.

Praegu avaneb kaamerapilt kopratammile, mille läheduses asub teinegi tamm. Tammisid on veetaseme langetamiseks kohendatud ning on lootust, et vilkad vee-elanikud asuvad neid uuesti üles ehitama. Kuigi senini ei ole koprad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hundi sõnul veel tõsisemat tammitaastamist ette võtnud, on neid siiski korduvalt tammi ületamas nähtud ning üks kobras tõi kohale ka paar kaigast. “Mine tea, võib-olla taastavad kõigepealt hoopis kaugema tammi ja siis kaamera juures oleva,” avaldas Tiit Hunt lootust, et otsepildis saab näha ka suuremat tammiehitust. 

Uue kaamera asukohast 50-60 meetrit ülesvoolu jälgib kopratammi jätkuvalt ka RMK vana looduskaamera, mis on varem edastanud pilti hirvede ja mäkrade elust. Uue kaamera teeb eriliseks selle mobiilsus – kaameraga saab pilti edastada kust iganes ja seda on lihtne vastavalt vajadusele ümber paigutada. Oluline on üksnes mobiilsidelevi olemasolu ning elektritoide, millest viimast võimaldab praegu aku ja päikesepaneel. Uut mobiilset looduskaamerat katsetatakse esmakordselt Elisa mobiilivõrgu vahendusel.  

RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal, mida täiendab nüüdsest mobiilse looduskaamera pilt eri paigust Eestimaal. 

Lisainfo:
Tiit Hunt 
zooloog ja loodusfotograaf
telefon 506 7488
e-post tiithunt@gmail.com