RMK Sagadi metsakeskus kutsub puupäevadele 05.08

Nädalavahetusel, 5. – 6. augustil toimuvad Lääne-Virumaal, RMK Sagadi metsakeskuses puupäevad, kus meisterdatakse laastukorve ja tuulelohesid, valmistatakse metsamarja limonaadi, avastamist ootab jahitrofeede näitus ning sügistormis langenud tammest vormitakse uhke puuskulptuur.

Juba 14 korda toimuvatel puupäevadel leidub tegevust igas vanuses loodus- ja meisterdamishuvilistele. Külastamist ootavad muuseumid, meisterdamisõu, mängude õu, tegevusi jätkub nii parki kui jääkeldrisse. „Igaüks saab puupäevadel ise käed külge panna ja omavalmistatud meene koju kaasa viia,“ rääkis RMK Sagadi metsakeskuse muuseumi juht Ain Kütt. „Olgu selleks punutud laastukorv, tuulelohe, vanapaberist ehted, puulaevuke või hoopis värskendav metsajook.“ Nimelt on jääkeldris avatud vabrik, kus saab valmistada metsamarjadest limonaadi ja selle ka pudelisse villida.

Puupäevade raames antakse puuskulptori Urmas Rauba käe läbi uus elu 2016. aasta sügistormiga murdunud enam kui kahesaja-aastasele tammele. Ligi neljameetrise ümbermõõduga ja paarkümmend meetrit pikk tamm pakub rohkesti võimalusi ka kõige keerulisemate ideede ellukutsumiseks. Mis täpselt tammest valmib, selgub kohapeal.

Ära ei unustata ka looduses liikumist. Nii jagab Päästeamet näpunäiteid, kuidas metsas ohutult seigelda. Sagadi ümbrust saab aga iseseisvalt avastama minna nutimänguga „100 sammu Sagadis“. Huvilisi ootab paadi- ja hobusesõit, linnuvaatlus ja suur mängude õu.

Sagadi puupäevad on avatud 5. – 6. augustil kell 11 - 17, hobusõit kell 11 – 15. Päeva jooksul saab jalga puhata välikohvikus, toekamat kehakinnitust pakub Sagadi restoran.

RMK Sagadi metsakeskusesse Lääne-Virumaal on koondunud metsamuuseum, looduskool, hotell ja restoran. Mõisa lähedusest algavad RMK loodus- ja matkarajad, ning kolme kilomeetri kaugusel asub RMK Oandu külastuskeskus.

Lisainfo:

Ain Kütt
RMK Sagadi metsakeskuse muuseumi juht
ain.kutt@rmk.ee
53345849
sagadi.ee

Kirjuta artikli tekst siia