RMK avab täna Narvas Eesti idapoolseima teabepunkti 14.06

RMK teabepunkti avamisega liigub riigimets ida-virumaalastele ja nende külalistele lähemale, pakkudes Narvas kohapeal infot RMK-st, riigimetsast ja seal olevatest metsapuhkuse võimalustest.

Täna kell 15.00 avatakse Narvas aadressil Peetri plats 3 RMK Narva teabepunkt, kust saab iga huviline infot nii RMK-st kui riigimetsas asuvatest puhkevõimalustest.

RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo sõnul oli Narvas teabepunkti avamise põhjuseks RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi haru pikendamine Narva-Jõesuust Narva. Lisaks soovitakse Jaanilinnast Eestisse saabuvaid potentsiaalseid looduses liikujaid koheselt suunata meie matkaradadele ja mujale külastusobjektidele Eesti metsa ja loodusega tutvust tegema.

„Tavapäraselt on teabepunkt osa RMK külastuskeskusest, kuid Narva puhul asub kohalik punkt rendiruumides, kuhu on loodud head võimalused info jagamiseks ja ürituste korraldamiseks ning seeläbi ka keskkonnasäästlike hoiakute kujundamiseks,” lausus Marge Rammo. RMK on kokku pannud Ida-Virumaa sündmuste kava järgmiseks poolaastaks, kust leiab nii harivaid filmi- ja loodusõhtuid kui liikumisrõõmu pakkuvaid matkasid.

Ida-Virumaal on kõige populaarsemad RMK külastusobjektid Oru park, Selisoo matkarada, Kotka matkarada, Peipsi põhjaranniku telkimisala, Iisaku vaatetorn ja Kurtna järvistu äärsed puhkekohad.

Koos Narva teabepunktiga jagab nüüd RMK teavet looduses liikumise võimaluste kohta 18 teabepunktis.

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligi 30% kogu Eestimaast, seal asub 45% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK külastuskorralduse osakonna juhataja
marge.rammo@rmk.ee
+372 5137 035

Sille Ader
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
sille.ader@rmk.ee
+372 5666 5896