RMK annab ukrainlaste abistamiseks 2064 põdralihakonservi 08.03

Naistepäeval jõudis Toidupanka 2064 Saaremaal valmistatud põdralihakonservi, mis RMK annetab ukrainlaste heaks. Kampaania algatas Eesti Jahimeeste Selts, kes kutsus jahiseltse ja jahimehi üles konserve koguma või annetama nende soetamiseks raha.

RMK otsustas üleskutsega liituda ning lasi hiljuti lõppenud jahihooajal varutud põdraliha teha konservideks. „Algul oli meil plaanis müüa põdraliha Saaremaal ulukiliha kokkuostvale ettevõttele Saare Uluk, aga nüüd lasime liha seal hoopis konservideks teha,“ rääkis RMK jahinduse juht Kalev Männiste. „Ukrainlastel on ju abi väga tarvis.“

Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts ütles, et nende algatus leidis tublisti järgijaid ning selleks nädalaks saab erinevate annetajate toel kokku ligi 10 000 konservi. Eelmisel nädalal läks Ukraina poole koos Punase Risti muude saadetistega teele 1350 lihakonservi.
Ühtlasi kogub EJS ukrainlaste jaoks ka analoog käsiraadiosaatjaid koostöös välisministeeriumi sihtasutusega Eesti Rahvusvaheline Arengukoostöö Keskus. Neid on toodud üle 30.

Eesti inimesed on olnud väga abivalmid ukrainlaste toetamisel. Läbi erinevate heategevusorganisatsioonide on kogutud raha, eluks vajalikke esemeid, inimesed pakuvad ukrainlastele Eestis elamispindu ja ettevõtted tööd. Eesti Töötukassa avas eelmisel nädalal internetikeskkonna, kus tööandjad saavad panna üles oma tööpakkumised. Ukrainast saabunud inimesed või nende abistajad saavad sealtkaudu tööandjatega ühendust võtta ning uurida töövõimaluste kohta.

Eesti Pagulasabi andmetel on siinsete ettevõtjate toel Eestisse toodud üle 1200 sõjapõgeniku. Kokku on Eestisse politsei- ja piirivalveameti andmetel tulnud ligi 6000 Ukrainast pärit sõjapõgenikku.
Igaühel on võimalik ukrainlasi abistada, täpsem info: https://www.ukrainaheaks.ee; annetada saab ka Eesti Punase Risti kaudu.

RMK annetatud põdralihakonservid Toidupanga koostööparteri Alpi Eesi laos. Sel nädalal saadetakse need edasi Ukrainasse. Foto: Tõnis Korts