Riigimetsast jõudis Eesti kodudesse rekordiline arv kuuski 08.01

Möödunud pühade jooksul toodi RMK metsadest kokku üle 7600 jõulukuuse, mida on poole tuhande võrra rohkem kui aasta varem.

RMK metsakasvatuse peaspetsialisti Toomas Väädi sõnul on metsast ise kuuse toomise traditsioon Eestis viimastel aastatel taas aina populaarsemaks muutunud. “Kindlasti on moodsad lahendused, nagu kuuse leidmiseks mõeldud mobiilirakendus, koduleht koos kaardil märgistatud 145 kuusekohaga ja mugavad maksevõimalused andnud oma panuse selleks, et jõulukuuse otsimine oleks rõõmus sündmus kogu perele,” selgitas Väät, kelle sõnul oli selgelt populaarseim tasumisviis mobiilimakse, millega osteti kokku 5040 kuuske.

Toomas Väädi hinnangul aitas RMK kuusekampaania inimestel ühtlasi mõista neid reegleid, mis metsast jõulukuuse toomisel kehtivad. “Kes metsas ise käinud ja vaeva näinud, see mõistab paremini ka kogu metsa eluringi,” selgitas Väät ja lisas, et kahjuks leidis aset ka üks ebaseaduslik raiumine Järvamaal. “Õnneks tabasid Keskkonnainspektsiooni töötajad need inimesed otse teolt,” lisas Väät.

Heategevuslikus korras jõudsid RMK abiga 45 Eestimaa lastekodusse riigimetsast pärit 150 jõulukuuske.


Lisainfo:
Toomas Väät
RMK metsakasvatuse peaspetsialist
telefon 520 5734
e-post toomas.vaat@rmk.ee