Päeva teema: kevadine RMK metsaistutuspäev ootab taas vabatahtlikke 09.04

Laupäeval, 16. mail toimub mitmetes metsades üle Eestimaa taas iga-aastane RMK metsaistutuspäev, kuhu oodatakse osalema kuni 1200 vabatahtlikku. Veeda üks kena kevadpäev värskes õhus ja tule sõprade või perega puid istutama!
Tänavu saab riigimetsas puid kasvama panna kokku kaheksas paigas Harjumaal, Järvamaal, Raplamaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal ja Tartumaal. Kogunemine leiab aset laupäeval, 16. mail kell 9.30-10.00 istutuskohtade lähedusesse üles seatud kogunemispaikades (täpsed kohajuhised registreerumisel).

Kui seltskond koos, suundutakse koos juhendajaga istutuskohtadesse, kus toimub täpsem instrueerimine ja parimate töövõtete näitamine. Puude istutamine kestab orienteeruvalt 2-3 tundi, pärast seda ootab istutajaid kosutav lõunasöögipaus. Kõikidele metsaistutajatele on RMK tänutäheks varunud ka väikesed üllatused.

Osalejatel palume kaasa võtta isiklikud töökindad ning võimaluse korral ka labida ja ämbri. Ligipääs kohtumispaigale ning parkimisvõimalused on kogunemispunktides olemas, kuid päralejõudmine istutuspaika jääb seekord metsasõprade endi hooleks. Kuna kevadisel ajal leidub metsades juba ohtralt puuke, siis tasuks enne istutuspäeva kindlasti kaaluda võimalust lasta end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida. Arvestada tasuks ka ilmastikuga ning soovitavalt kaasa võtta vihmakindlad riided ja jalanõud.

Soovijaid oodatakse metsaistutuspäevale registreeruma RMK kodulehel alates 27. aprillist kuni 14. maini või vabade kohtade täitumiseni. Registreerumiseks tuleb kaardilt esmalt valida sobiv maakond, seejärel täpsem kogunemiskoht ning sisestada oma andmed. Osalejaid saab kirja panna nii ühe- kui grupikaupa, registreerumislehel on ära näidatud ka hetkel olemasolevate vabade kohtade arv vastavas istutuskohas. Tuginedes meie senistele kogemustele, võib metsaistutuspäeva pidada jõukohaseks lastele alates 10. eluaastast.

Metsaistutuspäeval osalemise tasu on 50 krooni kätepaari kohta. Osalustasud kantakse ühiskassasse, mille eest kaetakse istutuspäeva korraldus- ja toitlustuskulud. Osalustasu maksmine toimub ainult ülekandega, RMK kodulehel oleva registraatori kaudu.

Kohtumiseni juba 16. mai metsaistutuspäeval!