Aasta loom – kobras

Blogi
10.01.2019
RMK

Head kopra-aastat, mõnusat öösorriaastat, toredat soomustindikuaastat, lustakat Wulfi turbasambla-aastat, värviküllast lehitu pisikäpa-aastat ning muidugi vürtsikat madalsoomulla-aastat ja… Ühegi organisatsiooniga kooskõlastamata lisaksin omalt poolt – suurepärast säga-aastat teile kõigile!

Aasta loom, nagu kõik teisedki sama tiitliga pärjatud, peavadki olema alalises aasta kestvas rambivalguses nii sõnas kui pildis ja kindlasti oleme seeläbi juba jõuludeks palju targemad terioloogias, ornitoloogias, mükoloogias, botaanikas, pedoloogias-edafoloogias, ehk veel dendroloogias ja muudeski valdkondades.

                                                                                                                        Foto: Jaan Künnap

Kobras pole Eestimaal alati elanud, viimane loom kütiti 19. sajandi keskpaigas ja peale sada aastat kestnud vaheaega taasasustati need Euroopa suurimad närilised 20. sajandi kespaigas Valgevenest pärinevate loomadega ning samaaegselt hakkas piibreid saabuma ka ümbritsevatelt aladelt.

Kopra-aasta alustuseks võiks vaadata üle tööka looma “tehnilised andmed”:

Iseärasused:

Aasta looma tegemisi kuhilpesa juures või kopratammil saame loodetavasti reaalajas veebikaamera vahendusel jälgima hakata, kui käes on kobraste innaaeg.






Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Uudis

Ajakirja Metsamees kevadnumber on ilmunud!

Selles numbris on fookuses aasta parimad töötajad. Räägime ka sellest, kuidas säilikpuude grupid ja puhvrid pakuvad leevendust raiega tekkinud muutustele, elupaikade taastamisest Rail Balticu trassi ääres ning tutvustame kaasamise head tava.
30.04.2025
Blogi

RMK pakub jätkuvalt lasteaedadele ja koolidele loodusharidusprogramme

Riigimetsa Majandamise Keskus on endist viisi loodushariduse andmisel õpetajatele toeks ning ootab külastuskeskustesse ja metsaradadele nii lasteaiamudilasi kui ka igas vanuses kooliõpilasi.
29.04.2025