Kaasikjärv taas järv!
Endla looduskaitsealal Kaasikjärve raba külje all on Kaasikjärv, mis kuivenduse tulemusel juba ammu järve vääriline pole. See kevad algas aga järvele hoopis teisiti – vesiselt!
Seoses Kaasikjärve raba servaalade taastamisega otsustasime parandada ka Kaasikjärve enda seisundit (järv on asukohaskeemil punase ringiga ümbritsetud!). Kuivenduse tulemusel oli läbi aastakümnete järve veetaset tublisti alandatud ja seeläbi loodud ideaalne võimalus puudele. Nii ei meenutanudki Kaasikjärv enam järve vaid võsastuvat madalsooilmelist ala. Kunagine järve veepeegel oli juba tublisti võsastunud. Selleks, et päike saaks taas veepinnalt vastu sillerdada, eemaldati järve endiselt veepeeglilt kõik puud ja suleti kraav, mida mööda senini järvest vesi ära voolas. Lisaks avati matkarajalt vaatekoht järvele, et kõik sellest sillerdusest ikka osa saaksid. Esmased tulemused on nüüd teie ees!
Asukohaskeem (Maa-ameti hübriidkaart):Kaasikjärv enne raietöid (29.03.2017):Fotod pärast raietöid (4.04.18):Fotod pärast kraavi sulgemist ehk veetaseme tõstmist (11.04.18):
Loe lisaks
RMK on saanud valmis Harimäe uue vaatetorni koos juuresasuva lõkkekoha ehitusega Otepää looduspargis ja nüüdsest on kõigil loodushuvilistel taas võimalik pilvepiirilt alla vaadata ümbritsevale lummavale maastikule.
Käesoleval nädalavahetusel hiilib Vormsil ringi 50 fotokütti, et püüda kaamerasse kõike, mida Vormsi loodus pakub. Parimatest fotodest sünnib hiljem RMK toel taas näitus.