Mõned sündmused mägrakaamera ees

Blogi
22.10.2021
Maria Plink

Alustaks möödunud tormisest ööst, kui siinkandis ulatusid tuuleiilid 33,5 m/s. Tuul oli nii tugev, et võttis isegi jämeda kuuse tüve maapinna lähedalt kõikuma, selle, mille külge on kinnitatud kaamera.

Kaamerapilt kõikus kuuse tüvega ühes taktis ja amplituudis, oli kuulda tuulevilinas okste murdumist ja raksatusi, üks õbluke kuivanud kuusk kukkus otse kaamera ette ja umbes tunni pärast oli kaamera tumm. Õnneks, nagu päeva jooksul selgus, jäi kaamerajaam ja kaamera terveks, viga oli tekkinud operaatori mastis.

Metsnugis ja orav pole suured sõbrad, aga mõlemale loomale on see metsatukk mägralinna ümbruses kodupiirkonnaks. Tänaseks on kaugemalt kostunud hirvede möirged vakka jäänud ja nende jooksuaeg lõppenud ning pea on paras aeg kaamera taas hirvede tegemisi jälgima viia.

Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Uudis

RMK ja Hiiumaa vald jõudsid Saarnaki pärandkultuuri säilimises lahenduseni

Riigimetsa Majandamise Keskus ja Hiiumaa vald sõlmisid kokkuleppe, millega saab vald Saarnaki ja Hanikatsi kultuuriväärtust omavate kinnistute uueks omanikuks.
14.02.2025
Uudis

Tuulealade oksjonil laekus pakkumisi 17 arendusalale

Tuuleenergia arendamispotentsiaaliga riigimaade enampakkumisel esitasid taastuvenergia arendajad pakkumisi kokku 17 tuulealale üle Eesti. Arendusplaanide õnnestumisel saavad ettevõtted ligi neljaks aastakümneks õiguse kasutada riigimaid tuuleparkide rajamiseks ja opereerimiseks, teatas Kliimaministeerium.
13.02.2025