Pendelränduri tagasitulek

Blogi
17.03.2017
Maria Plink

Heitliku hilistalvise ilma ja kevade vägikaikavedu kestab. Talv loobumisvõitu anda ei taha ja nii ongi enamus päevi veel üsna vähe kevade nägu.

Esimesed läbematud maailmarändurid, kes suurt kevadet oodata ei tihanud, on juba aegsasti naasnud.  

Kiivitaja (Vanellus vanellus) on üks esimesi kevadekuulutajaid, tema rändeparvi võis näha juba märtsi alguses. Pikk maa tal tulla polegi, sest talvitumispaigad asuvad kodule üsna lähedal Kesk- ja Lääne-Euroopas.  

Kiivitaja saabumist on raske kahe silma vahele jätta, sest parvedes rändav lind on piisavalt suur ja silmatorkva välimusega ning üsna häälekas.  

Esmapilgul musta-valgekirju sulerüü küütleb päikeses sitiksiniselt või smaragdroheliselt ning kõvahäälset hüüdu saatval hoogsal sabavibutusel paljastub terrakotakarva sabaalune. Tagatipuks ehib elavaloomulise linnu pead suletutt, millega selle kandja oma meeleolust ja kavatsustest teada annab või lehvib tutike isesoodu veel kõledas tuules.


Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Uudis

Looduspuhkuse kavandamine aitab hoida loodust ja saada oma käigust tore elamus

Loodusesse minnes tuleks eelnevalt võimalikult täpselt paika panna, mida on soov seal teha, kus täpselt liikuda ja ringi vaadata – sellest sõltub paljuski, milline varustus tuleb omale kaasa pakkida.
13.06.2025
Uudis

Uus kasvatusjaam aitab kümnekordselt suurendada haruldase ebapärlikarbi noorkarpide arvu

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) rajas Lahemaale ebapärlikarpide kasvatusjaama. See võimaldab RMK Põlula kalakasvatustalitusel varasemast tõhusamalt aidata kaasa ebapärlikarbi populatsiooni taastamisele. 
12.06.2025