Põlula forellikaamera 2018 – eetris

Blogi
23.11.2018
Maria Plink

Veebikaamera vahendusel saame taas vaadata looduslike jõeforellide (Salmo trutta morpha fario) tegemisi väikese ojakese lühikesel lõigul, mis ongi tiikide vahel voolavas ojas ainuke neile kaladele sobilik kudemispaik.

Sellel sügisel on jõeforellide kudemine jäänud pigem veidi hilisemaks. Kudemine algab sügisel vee temperatuuri alanedes 6-7°C-ni. See kestab tavapäraselt oktoobri keskpaigast novembri lõpuni, allikalistes vetes isegi jaanuari lõpuni. 

Täna veel puudub kindel teadmine, kas sellel koelmul on jõeforellide kudemise tippaeg juba möödas, kestab või alles ees. Igal juhul on siin saalimas päeval kui öösel kümneid pulmarüüs isendeid ja aeg-ajalt püütakse sabaga kruusa lendu ajades valmistada pesalohku. 


Varematel aastatel on peale forellide, luukaritsate, konnade, puruvanade jt. käinud pimedal ajal kaamera ees saaki jahtimas saarmas ja üllatusena forellimarja õgimas sinikael-pardid.



Kui ilm läheb talviseks, tuleb oja kaldal kasvava lepa oksale jäälind luukaritsatele jahti pidama, siis kostub ka nende häälitsusi.

Suur tänu Hatcam, EEnet ja Looduskalender.ee


Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Uudis

Töökorraldus hüvitusalade kaitsmiseks välistab soovimatud raied

Riigikontrolli avaldatud järelaudit loodusväärtuste kaitsmise korraldamisest käsitleb muu hulgas Rail Balticu hüvitusaladel toimunud soovimatuid raieid eelmise aasta jaanuaris. Probleemi tuvastamise järel sai see teema 2024. aasta märtsis kliimaministeeriumi, keskkonnaameti ja RMK koostöös lahenduse.
14.03.2025
Metsamees

Sagadis filmiti telesarja „Detektiiv von Fock“

Paljude mai alguses Sagadisse RMK strateegiapäevale kogunenute nägudelt paistis mõisa saali astudes imestust, sest ruum polnud üldse sellise ilmega, nadu tavapäraselt harjutud oli.
13.03.2025