Punker Loodenina rannas

Blogi
28.03.2018
Ants Animagi looduskaitsespetsialist
looduskaitsespetsialist

Poollooduslike koosluste taastamistööl Kuressaare külje all Loodenina rannas tuli võsast välja rannakaitserajatis.

Kaitsealune loodusobjekt Loodenina rand asub Kuressaarest natuke edelas, külgnedes Loode tammikuga. Riigimaa Loodenina rannal on antud poollooduslike koosluste hooldamiseks rendile.

Rentnikule oli koosluste avatuna säilitamine hakanud üle jõu käima ja ta esitas RMK-le taotluse, et kooslused kujundataks nõuetekohaseks. 2017. a lõpuks saime rendialal taastatud 10,2 ha rannaniitu; 6,5 ha puiskarjamaad; 3,5 ha aruniitu ja 9,9 ha loopealset.

Võsa eemaldamisel rannaniidu ja puiskarjamaa piiril, avanes vaade nõukogudeaegsele rannakaitsepunkrile. Punkrit on nüüd hästi näha ka Linnutornist, vaatega lääne suunas.

Asukoht kaardil

Loodenina rand paikneb Kuressaare lahe läänekaldal.

Pooleli jäänud taastamistöö

Rentnik oli koosluste taastamistööga hätta jäänud. Puiskarjamaa.

Männid rannaniidul

Rannaniit oli männiga kinni kasvamas. Taamal paistab Linnutorn.

Enne taastamistööd punkrit näha ei olnud. Rannaniidu ja puiskarjamaa piiril.

Raietööline

Üks töömeestest oli tulnud Valgamaalt. Pilt on tehtud punkri asukoha lähedal.

rannakaitserajatis

Ümbertringi on võsa eemaldatud ja see rajatis on nüüd hästi nähtav Linnutornistki.

Rannakaitserajatis eemalt

Esiplaanil on puittaimestikust puhastatud rannaniit, tagapool puiskarjamaa.

Rannakaitserajatis

Pilt on tehtud 27.03.2018.

Taastamistööd teostas RMK tellimusel RT Plaan OÜ.

Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Uudis

Seeneekspressiga riigimetsa seenele

Septembris jõuab rongiga taas hõlpsalt üle Eesti seenenäitustele ja seenetarkade juhatusel raudteejaamade läheduses paiknevatesse riigimetsadesse. Elron ja RMK panid tänavuseks seenehooajaks Seeneekspressi kaardile üle 30 seenemetsa, -näituse ja -ürituse.
26.08.2026
Uudis

RMK jätkab paberipuidu väärindamise arendamist Horizoniga 

RMK liigub edasi riigimetsast varutud okaspuupaberipuidu biokeemilise väärindamise plaaniga ning jätkab sel suunal koostööd Horizon Tselluloosi ja Paberi AS-iga. Eesmärk on anda Eestis varutud puidule suurem väärtus kohapeal ning toetada puidutööstuse arengut ja pikaajalist investeerimiskindlust. 
21.08.2026