Rändekaamera Haeskas lõpetas

Blogi
23.10.2018
Tiit Hunt zooloog ja loodusfotograaf
zooloog ja loodusfotograaf

Rändekaamera oli esimest korda sellel sügisel Haeska rannal kahes erinevas paigas. Esimene koht oli paljutõotav rohulapikestega ala, mis meretaseme tõustes ja tormituultega kadus sootuks vee alla nii, et kaamera äratoomiseks tuli kasutada paati.

Teine, merekindlam paik, vaatega rannaniidule ja taamal olevale lahesopile pakkus vaatamiseks lisaks avarale maastikule õhus lendavaid arvukaid rändeparvi ning vahetult kaamera ees tegutsevaid rändlinde. Arvukuselt olid siin esinenud liikidest pika puuga ees kiivitajad, viupardid ja valgepõsk-lagled. Pea pooleteise kuu jooksul sai loodetust palju vähem aga näha ja kuulda sookurgi, kelle ööbimispaik pidi olema siinsamas kuuldekaugusel.

Kaks valgepõsk lagle

Viimased hilised sookuresalgad on rändel praegugi, 10-15 pealisi gruppe nähti veel paar päeva tagasi Silma Looduskaitsealal.

Linnuparv lendamas

Päeval, kui kaamera sai rannalt ära võetud, jagus laglesid tatsama kaamera taga, neid oli Haeska tee ääres rohtu söömas ja parkla taga lagedal põllul umbes nelisada lindu, kiivitajaid oli hõredalt tipitud terve ala täis ja siin-seal liikusid hallrästa parved. Lennus ja maas oli tõesti palju linde, jah, ränne veel kestab.

Linnuparv lendamas

Lähipäevil saab veebikaamera uue koha Saastna poolsaarel Pikaninal. Poolsaar on sel aastal tehtud seire kohasel Eestimaa šaakalirikkaim piirkond, küllap meie peagi alustav šaakalikaamera kinnitab seda tõde. Väidetavalt sündisid sel kevadel šaakalikutsikad lausa Saastna mõisa varemetes keldri võlvide all.

Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Blogi

Haeska rändekaamera ees peatub endiselt mitmeid linde

Suur arktiliste lindude ränne Matsalu lahe põhjakaldal Haeskas Tuulingu rannaniidul on nüüdseks küll läbi, kuid hiliseid rändajaid tuleb eetrisse veel ka detsembris ja kui väga külmaks ei lähe, jagub neid ka jaanuarikuusse. Need rändajad on eelkõige veelinnud ja värvulised.
12.12.2025
Uudis

Kohus pani Kikepera taastamistööd pausile

Tallinna Halduskohus peatas ajutiselt Kikepera looduskaitsealal märgade metsade taastamistööd. Peatamise aluseks on halduskohtule esitatud kaebus ja kaebajate taotlus esialgse õiguskaitse rakendamiseks.
11.12.2025