RMK kaasamiskoosolekud pälvisid augustis rohkesti ajakirjanike tähelepanu
RMK kaasamiskoosolekud pälvisid augustis rohkesti ajakirjanike tähelepanu
Blogi
31.08.2022
RMK
RMK on augustis pidanud mitmeid koosolekuid, et rääkida kohalikega läbi, kuidas nende kodulähedasi metsi majandada. Osal neist olid kohal ka ajakirjanikud, kes räägitu ja kuuldu kirja panid.
11. augusti Sakala kirjutas Viljandimaal Vaiblas toimunud koosolekust. Rahvas soovis, et RMK eemaldaks suuremate puude vahelt võsa ja avaks vaate Võrtsjärvele, samuti sooviti, et RMK rajaks Vaiblasse korraliku matkaraja. Vaja oleks koristada tormimurdu ja üraskite kahjustatud puud metsast välja viia.
16. augusti Lõuna-Eesti Postimees oli kohal Võrumaal Antslas Kasumetsas, kus esmajoones oleks tuleval aastal plaan üraski kahjustatud metsadega midagi ette võtta. Päris üksmeelt Antslas selles osas ei ole.
23. augusti Pärnu Postimees vahendas Pärnumaal Valgerannas aset leidnud arutelu. Üsna ühisel nõul leidsid kohaletulnud, et surnud ja kuivanud puud, mis asuvad radade vahetus läheduses, tuleks maha saagida, kuna on teada, et sealkandis käiakse just maru ajal rannas looduse jõudu hindamas. Murduvad puud võivad aga inimestele viga teha.
RMK tutvustab oma metsatööde plaane kõrgendatud avaliku huviga aladel juba rohkem kui kahe aasta jooksul. Veel enne, kui me üldse mingeid töid asulalähedastesse metsadesse plaanima hakkame, koostab metsaülem esmalt ala kirjelduse. Sellelt on näha ala piirid, ülevaade metsast, mis seal kasvab ning ka kohalikule rahvale olulised rajad, kui need RMK-le teada on. Kõigepealt tutvustamegi inimestele alade kirjeldusi, et üheskoos arutada, mida oleks neis metsades otstarbekas teha. Just niisugused olidki eelpool kirjeldatud augustikuised kohtumised.
Nende kohtumiste ja rahvalt saadud ettepanekute põhjal koostab metsaülem metsatööde kava projekti kümneks aastaks, misjärel see uuesti rahvaga läbi arutatakse. Ka metsatööde kava projektile saab rahvas oma ettepanekuid esitada, misjärel koostab metsaülem metsatööde kümne aasta kava.
Arktiliste lindude kevadränne on Matsalu lahe ääres Haeskas hoo sisse saanud ja praegu peatub siin tuhandeid rändajaid. Linnusagina sees on tähelepanu köitnud aga kaks põtra, keda on mitmeid kordi märgatud hommikuti lahevees kõndimas Haeskarahule ehk Suurrahule ning õhtuti sealt tagasi.