Ilmus suvine Metsamees

Uudis
28.06.2023

Sellel nädalal ilmus uus RMK ajakiri Metsamees, mille veebiversiooniga saab tutvust teha RMK kodulehel.


Kaseviha kampaania lainel purjetades on seekordse Metsamehe esikaanel Martin Herem, kes teab, et metsal on meie ihu ja hinge kaitsmisel täita väga tähtis roll.

Ajakirja peateemadena anname ülevaate sellest, millistel üritustel RMK-d sel suvel kohata võib, tutvustame kõredele kodu ehitamist ja metsa mõõtmise eri viise. Jalutuskäigu oma isiklikus õppekatsepuhkemetskonnas teeb RMK juhatuse liige Erko Soolmann ning sellest, et konflikt on kaasamise loomulik osa, räägib RMK metsaosakonna kaasamise spetsialist Susanna Kuusik.

Lugeda saab ka tervendavatest majadest, teadlaste tegemistest, Oandul avatud saeveskinäitusest, Liis Sooniku taimetarkustest ja paljust muust.

Uute rubriikidena stardivad „Maa sool“ ja „Loodusfenomen“. Kui viimases on juttu kuldnokkade kunstilisest parvlemisest, siis maa soola rubriigis vestab muhedaid lugusid RMK loodusvaht Ago Muttik.

Head lugemist!

Tagasiside, teemasoovitused, kaastööd ja aadressiparandused on oodatud aadressil metsamees@rmk.ee.
Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Uudis

RMK uhiuus külastuskeskus meelitab avastama maagilist Soomaad

Soomaa rahvuspark on saanud oma ilule ja maagilisele viiele aastaajale vastava külastuskeskuse. Avastamisrõõmu ja matkamugavust pakkuv uhiuus külastuskeskus on RMK viimaste aastate suurim investeering looduspuhkuse edendamisesse. Kõigile huvilistele on külastuskeskus avatud 17. jaanuarist.
16.01.2026
Uudis

RMK on eraomanikelt ostnud kaitsealuseid maid 30 miljoni euro eest

Riigimetsa Majandamise Keskus ostis mullu eraomanikelt rekordilised 911 hektarit looduskaitselist maad, enam kui 10,2 miljoni euro eest. Kaheksa aasta jooksul on RMK looduskaitseliste maade ostuks suunanud üle 30 miljoni euro ja omandanud kokku 2500 hektarit kaitsealust maad.
16.01.2026