RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
27. september, 2019

Hirvekaamera 7. hooaeg

Punahirvede (Cervus elaphus) toimetamisi saab jälle jälgida looduskaamerast Saaremaal – seitsmendat hooaega alates 2014. aastast ja samast paigast.

Varasemate aastate kogemus on näidanud, et hirved hakkavad platsil käima peale jooksuaega ja püsivamate külmade saabudes. Jooksuaeg praegu veel kestab, selle tunnistuseks kostuvad kaameramikrofoni jätkuvalt võimsad hirvepullide möirged nii lähedalt kui kaugemalt.

Seekord alustasime hirvekaamera hooaega tavapärasest varem ja saame siis näha, kuna loomad sellel sügisel porgandeid ja silo nosima tulevad. Eks põhjuseid, mis hirved platsile meelitab, on peale ilma jahenemise veel mitmeid teisigi, aastad pole ka vennad.

Meeldivaks üllatuseks oli, et 27. septembri hommikul kella seitsme paiku olid kaks pulli platsil porgandeid söömas, üks “pulgajuku” ja teine laiuvate kaheteistharuliste sarvedega hirvepull. Muidugi tulevad siia uudistama erinevatel põhjustel ka teisi metsaloomi, kährik ja rebane on juba nähtud.

Meenutuseks võiks vaadata videot “Hirv ja kile”, flööti mängis Elisabet Hunt.


Vaatame siis hirvekaamerat ja sealt tulevaid üllatusi, kui mahti on.

Täname Omar Neiland’i HatCam’ist, kes lahendas kuhjaga probleeme enne, kui hirvekaamera pilt nähtavaks sai ning Uno Vait’i söödaga varustamise eest.


Kommentaarid

06 .oktoober, 2019
Maire
Tere
Olen Hirvekaamera jälgija.Sel aastal hirved juba varakult kohal,aga pilt on halva kvaliteediga,kas see jääbki nii või käivitamis aeg.Palun natukene paremaks.

Lisa kommentaar

Email again: