RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
02. november, 2018

Šaakalikaamera alustas ülekannet

Möödunud aasta novembri algusest kuni selle aasta aprillini oli esimest korda võimalik jälgida Lääne-Eestis Metsküla rannas veebikaamera vahendusel šaakaleid ja teisi kaamera ette sattunud elukaid. Peale šaakalite olid siin üllatajateks emasilves kahe pojaga, üksik hunt, siinkandis ennenägemata liigina punahirve pull ja jää paukus kord kenasti…

Teisipäeval, 30. oktoobril paigaldasime veebikaamera Saastna poolsaarele Pikanina talu randa, mis asub Metskülast randapidi jalutades umbes 6 km kaugusel läänekaares. Saastna poolsaar ja selle lähiümbrus ongi praegu kõige šaakalirikkam piirkond Eestis, seda kinnitab ehk ka tõsilugu, et kaks looma olid kaamerapildil juba esimestel öödel. Ka murti selle talu maadelt suve jooksul viis noort lammast. Saastna poolsaarel on arvamuse kohaselt kaks pesakonda šaakaleid: üks kusagil tihedas kadastikus Pikanina lähistel ja teine lausa Saastna küla vahel mõisavaremetes keldri võlvide all, kus varem elas mäger.

Meenutame, et šaakalite asurkond sai Eestis alguse alles 2010-2011 aastal siia rännanud isenditest, Eesti on nüüdseks šaakalite leviala põhjapoolseim tipp. Läänerannikul kaitset pakkuvad roostikud ja kadastikud paistavad olema uustulnukate eluks sobivad paigad ja nad on siinsete oludega hästi kohanenud. Võrdluseks Leedu ja Lätiga, kus sellised rannikukooslused puuduvad, pole šaakalid suutnud seal edukalt kanda kinnitada.




Veebiaamera on olnud eetris kolm ööpäeva, esimese kahe ööpäeva jooksul ei olnud loomad kellaajaliselt just vaatajasõbralikud - 1. novembri ööl tulid nad kaamera ette peale keskööd ja teine kord kella nelja paiku parimal uneajal, rebane käis nii valges kui ka pimedas. Eile õhtul oli aga üks šaakal platsil juba enne Aktuaalse Kaamera algust kell 20.54 ja 22.33 kostus taamal üle minuti kestnud kooriulg.




Kommentaarid

03 .november, 2018
Cax
Kumbki kaamera ei tööta, proovisin Kroomis ja Mozillas, aina kerivad, kerivad ja jäävadki kerima.

Lisa kommentaar

Email again: